2.17.94.1, 2019-07-05 00:05:51

Elektromobilność na co dzień.

Więcej kilometrów na jednym ładowaniu akumulatorów.

W ostatnich latach zasięgi pojazdów elektrycznych znacznie wzrosły. Dzięki akumulatorom o zwiększonej gęstości energii nawet dłuższe przejazdy po autostradzie nie są już problemem. Ten pozytywny trend jest kontynuowany. Według aktualnych prognoz, przecięty zasięg pojazdu elektrycznego do 2020 roku będzie wynosił ok. 400 km na jednym ładowaniu. 

image

Przy planowaniu trasy uwzględnij temperaturę.

Silnik benzynowy w niskiej temperaturze pracuje z mniejszą wydajnością, podobnie jest z napędem elektrycznym, który zimą również zużywa trochę więcej energii. Dlatego planując trasy podczas chłodnych pór roku, należy zajrzeć do aplikacji pogodowej.

Bezpiecznie do przodu.

Dzięki przemyślanym konstrukcjom i sprytnym systemom asystującym, nowoczesne pojazdy są bardziej komfortowe niż kiedykolwiek - zarówno te z konwencjonalnym napędem, jak i z silnikami elektrycznymi. Poza tym specjalne rozwiązania wprowadzane w autach elektrycznych sprawiają, że nawet w ekstremalnych sytuacjach nie stanowią one niebezpieczeństwa.

Ochrona w razie wypadku.

Dzięki optymalnemu rozłożeniu obciążenia, pojazdy elektryczne są nadzwyczaj stabilne i bezpieczne. Ponadto, ich akumulatory są chronione szczególnie odpornymi osłonami. Dodatkowo w razie aktywowania się poduszki powietrznej układ wysokiego napięcia zostaje automatycznie wyłączony.

Bezpiecznie w wodzie.

Woda i prąd elektryczny. Łączenie ze sobą tych dwóch ogniw, nie jest dobrym pomysłem, ale w przypadku napędów elektrycznych nie ma to znaczenia. Nawet, gdyby pojazd elektryczny wpadł do jeziora,  akumulator po prostu się wyładuje.

Ochrona przed polem magnetycznym.

Przed polem magnetycznym powstającym w pojazdach elektrycznych chroni niezawodne ekranowanie. Nie stanowi ono zagrożenia nawet dla osób z wszczepionymi rozrusznikami serca. W celu zachowania szczególnej ostrożności nie należy otwierać maski samochodu podczas jego pracy.

Inne elektryczne pojazdy użytkowe.