2.17.94.1, 2019-07-05 00:05:51
California

California.

California. W drodze jak w domu.

W domu czy na wakacjach, California to idealny samochód na wyjazdy i odpoczynek, z którym wszędzie poczujesz się jak w domu. Poznaj efektywne silniki, wysokiej jakości wyposażenie wnętrza, nowoczesne systemy informacyjno-rozrywkowe i systemy wspomagania kierowcy, a także innowacyjne usługi mobilne online.

Wszystko co najlepsze

Poznaj najważniejsze cechy Californii.

 • Zawsze przy Tobie.

  Bezpieczeństwo przede wszystkim.

  Więcej
 • Wsparcie kierowcy w krytycznych sytuacjach.

  Inteligentne systemy wspomagania kierowcy

  Więcej
 • Najlepszy w każdej sytuacji.

  (Prawie) nieskończona ilość konfiguracji.

  Więcej

Spełnia wszystkie życzenia

„Ogórek“ był symbolem niezależności i wolności. Nowa California stała się prawdziwym domem na czterech kołach. Trudno sobie wyobrazić piękniejszą kontynuację legendy „ogórka“. I trudno w lepszy sposób wyrazić swoje podejście do życia.

 • Otwierany dach.

  Duży komfort na małej powierzchni.

  Podnoszony dach w modelu California można otworzyć w kilku prostych krokach po dotarciu do celu lub podczas przystanku w trakcie podróży. W ten sposób możesz stworzyć mnóstwo miejsca w części pasażerskiej, a wraz z nadejściem nocy możesz przeobrazić górny poziom w wygodną strefę odpoczynku. Ustawienie otwieranego dachu wymaga obsługi ręcznej w modelu California Beach, a w modelach California Coast i Ocean dach jest podnoszony przez wygodny i praktyczny napęd elektrohydrauliczny.

 • Komfort snu.

  Poznaj maksimum komfortu nawet w czasie snu.

  Wraz z nadejściem nocy atmosfera wewnątrz pojazdu jest szczególnie przytulna. Możesz wtedy w kilku krokach przekształcić Californię w sypialnię z nawet czterema łóżkami w odpowiednim rozmiarze.

  Więcej
 • Kuchnia.

  Przyrządzanie smacznych posiłków w dowolnym miejscu i dowolnym momencie nigdy nie było tak proste.

  Kuchnia na kółkach: California Coast i Ocean oferują w pełni funkcjonalną kuchnię z lodówką, kuchenką i zlewozmywakiem oraz innym praktycznym wyposażeniem w podróży i biwakowaniu.

  Więcej
 • Stolik kempingowy i krzesła kempingowe.

  Wiele możliwości dla młodszych i starszych.

  Stolik kempingowy i krzesła można ustawić na zewnątrz lub przechowywać w uporządkowany sposób, aby zaoszczędzić miejsce, gdy nie są używane.

  Więcej
 • Schowki.

  Poznaj praktyczne schowki w samochodzie.

  Dzięki szafie na ubrania i schowkowi w dachu masz do dyspozycji mnóstwo łatwo dostępnego miejsca do przechowywania ubrań, bagażu i sprzętu wakacyjnego.

  Więcej
 • Fotele.

  Przygotuj się na wyjątkową elastyczność.

  Od ergonomicznych foteli z możliwością obrotu o ok. 180° po elektryczną 12-stopniową regulację foteli z różnymi kanapami – California oferuje mnóstwo swobody w konfigurowaniu pojazdu, by efekt końcowy był wszystkim czego potrzebujesz.

  Więcej
 • Przyłącza zewnętrzne.

  Luksusowy kamper.

  Zewnętrzne przyłącze wody z tyłu pojazdu i gniazdko 230 V zapewniają idealne przygotowanie modelu California do pobytu na kempingu.

  Więcej
 • Elektryczne składanie lusterek zewnętrznych1.

  Poznaj jeszcze większy komfort.

  Lusterka zewnętrzne z funkcją podgrzewania i regulacją elektryczną wchodzą w skład wyposażenia standardowego. Opcjonalnie lusterka mogą być także wyposażone w funkcję elektrycznego składania. W zależności od modelu obudowy lusterek są lakierowane lub nielakierowane.

 • Reflektory.

  Korzystaj z optymalnej widoczności.

  Energooszczędne diody LED i system czyszczenia reflektorów zapewniają dobrą widoczność. Przyciemniane lusterko wsteczne dodatkowo chroni przed oślepianiem kierowcy przez światła samochodów jadących z tyłu.

  Więcej
 • Lampki w tylnej pokrywie i diody LED w unoszonym dachu2.

  Ułatwia załadunek i rozładunek.

  Dwie lampki LED w tylnej pokrywie dodatkowo doświetlają wnętrze po zmroku. Przy otwartej pokrywie oświetlają bagażnik i obszar za bagażnikiem, co ułatwia wkładanie i wyjmowanie bagażu. Lampki LED w unoszonym dachu i tylnej pokrywie zapewniają doskonałe oświetlenie i są obsługiwane za pomocą łatwo dostępnych przycisków.

Potężny i ekonomiczny

Model California jest wyposażony w silniki efektywnej generacji, spełniające wymogi normy emisji Euro 6. Oznacza to, że możesz korzystać z wyjątkowo niskiego spalania bez konieczności rezygnacji z przyjemności z jazdy.

 • Silniki.

  Bardzo niskie zużycie paliwa przy jeszcze większej mocy.

  Każdy silnik oferuje wyjątkowo niskie spalanie i spełnia wymogi normy emisji spalin Euro 6. Efekt: niskie średnie spalanie na poziomie 6,2 l/100 km3 ze średnią emisją CO2 na poziomie 162 g/km3. Silnik 2.0 l TDI o mocy 146 kW4 jest szczególnie mocny, jednocześnie wspomagając niskie zużycie paliwa. W późniejszym terminie wprowadzone zostaną dodatkowe silniki.

 • Technologia BlueMotion.

  Oszczędzaj więcej paliwa.

  Modele Volkswagen z technologią BlueMotion są zgodne z koncepcją „Think Blue”. Właśnie dlatego każdy z nowoczesnych silników Euro 6 jest wyposażony w system Start-Stop, funkcję odzyskiwania energii hamowania, wspomaganie ruszania pod górę i opony zoptymalizowane pod kątem oporów toczenia.

  Więcej
 • Napęd na cztery koła 4MOTION.

  Góry i śnieg nie są już dla Ciebie przeszkodą.

  Opcjonalny napęd na cztery koła 4MOTION zapewnia dobrą trakcję, optymalną obsługę i kierowanie, a ponadto pomaga w opanowaniu samochodu nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak jazda w górach i na trasach pokrytych śniegiem. Na zamówienie napęd na cztery koła 4MOTION jest również dostępny z dwusprzęgłową skrzynią zmiany biegów DSG – jest to bez wątpienia wyjątkowa koncepcja w tej klasie pojazdów.

  Więcej
 • Dwusprzęgłowa przekładnia DSG.

  Ciesz się wysokim komfortem jazdy.

  Opcjonalna, 7-biegowa dwusprzęgłowa przekładnia DSG umożliwia w pełni automatyczną, prawie niezauważalną zmianę biegów bez przerywania siły ciągu, co znacznie zwiększa komfort i efektywność jazdy. Do wyboru jest tryb normalny i sportowy.

Wygoda jak w domu

California oferuje mnóstwo komfortu dzięki kompaktowym rozmiarom i 4 miejscamom do spania, w pełni funkcjonalną kuchnią z nowoczesnymi systemami informacyjno-rozrywkowymi na spontaniczne podróże i nie tylko.

 • Ogrzewanie i klimatyzacja.

  Korzystaj z komfortowego klimatu wnętrza.

  Nowoczesne systemy klimatyzacyjno-grzewcze błyskawicznie regulują temperaturę wnętrza przystosowując ją do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Co więcej ogrzewanie postojowe zapewnia komfortowe ciepło w chłodne dni. Oprócz tego ogrzewana przednia szyba oferuje dobrą widoczność przy każdej pogodzie.

  Więcej
 • Systemy radiowe i nawigacyjne.

  Zadbaj o informacje i rozrywkę w podróży.

  Ulubiona muzyka lub spontaniczna podróż: wysokiej jakości systemy radiowe i nawigacyjne przedstawiają inspirujące połączenie intuicyjnej obsługi, najlepszej łączności i dobrego dźwięku.

  Więcej
 • Usługi mobilne online.

  Odbieraj aktualne informacje w każdej podróży.

  Model California może być wyposażony w wiele usług mobilnych online. Połącz pojazd ze swoim smartfonem i Internetem, aby mieć dostęp do aktualnych informacji o ruchu drogowym i aplikacji.

  Więcej
 • Panel rozdzielczy w wersji de luxe.

  Wyjątkowa atmosfera wnętrza już czeka na Ciebie.

  Poziome linie widoczne na zewnątrz odzwierciedlają się również we wnętrzu, w nowym panelu rozdzielczym. Harmonijne współgranie dekoracyjnych wstawek, dekoracyjnej obwódki i koloru wnętrza stwarza przytulną atmosferę. Liczne praktyczne schowki i opcje przechowywania stanowią dopełnienie oferowanych korzyści. Panel rozdzielczy w wersji de luxe dash jest dostępny tylko dla modelu California Beach w połączeniu z klimatyzacją „Air Care Climatronic”.

Inteligentny system wspomagający kierowcę

California oferuje praktyczne systemy wspomagania kierowcy i systemy bezpieczeństwa, które zapewnią Ci wsparcie w krytycznych sytuacjach, na przykład podczas parkowania lub zmiany pasów, i w wielu innych okolicznościach.

 • Adaptacyjna regulacja zawieszenia DCC5.

  Dostosuj podwozie do każdej sytuacji.

  Opcjonalna adaptacyjna regulacja zawieszenia DCC usprawnia prowadzenie pojazdu i może zostać ustawiona według upodobań kierowcy jednym naciśnięciem przycisku – wystarczy wybrać tryb NORMALNY, SPORTOWY lub KOMFORTOWY.

 • Systemy bezpieczeństwa.

  Zawsze przy Tobie.

  Z systemami bezpieczeństwa w modelu California jesteś gotowy na prawie wszystko: w razie konieczności systemy ingerują w proces jazdy i mogą pomóc w zmniejszeniu ryzyka i uniknięcia wypadku na drodze.

  Więcej
 • Systemy wspomagania kierowcy.

  Wsparcie kierowcy w krytycznych sytuacjach.

  Inteligentne systemy wspomagania kierowcy zwiększają dodatkowo komfort podróży w modelu California, ponieważ ostrzegają kierowcę o ryzyku przypadkowej zmiany pasów lub o oznakach zmęczenia.

  Więcej
 • Asystent parkowania.

  Ułatwia parkowanie.

  Inteligentny asystent parkowania w modelu California ostrzega o przeszkodach podczas parkowania i ułatwia manewrowanie.

  Więcej
 • Systemy oświetlenia.

  Niezawodne oświetlenie drogi.

  Automatyczna zmiana świateł drogowych zapobiegająca oślepianiu innych kierowców oraz dodatkowe światła boczne dające lepszą widoczność na zakrętach nawet w trudnych warunkach atmosferycznych – wszystko to jest teraz w zasięgu Twojej ręki.

  Więcej

Wersje specjalne

California Edition

California Edition.

Elegancko w czerni i bieli.

California Red, Blue, Grey.

California Red, Blue, Grey.

Specjalne wersje Californii Ocean w kolorach czerwonym, niebieskim i szarym sprawią, że nowe drogi i kierunki będą jeszcze bardziej atrakcyjne.

Zadbamy o Twoje auto.

 • Bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

  Gwarancja.

  Poznaj szczegóły naszej gwarancji na nowe samochody.

  Dowiedz się więcej
 • Krótko mówiąc, nic Cię nie zatrzyma w drodze do celu!

  Gwarancja mobilności.

  W razie jakiegokolwiek zdarzenia na trasie, możesz liczyć na bezpłatną pomoc drogową 24h przez 7 dni w tygodniu oraz inne bezkosztowe świadczenia.

  Dowiedz się więcej
 • Gwarancja obsługi najwyższej jakości.

  Pakiety przeglądów.

  Wybierz jeden z dwóch atrakcyjnych rodzajów opieki serwisowej dostosowany w pełni do Twoich potrzeb.

  Dowiedz się więcej

Finansowanie

Dobierz finansowanie

 • Zrób własną kalkulację

  Kalkulator finansowy

  Finansowanie pojazdu marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

  Dowiedz się więcej
 • Dobierz produkt finansowy

  Konfigurator finansowania

  Wypełnij prosty formularz i dobierz najlepszą formę finansowania.

  Dowiedz się więcej
 • Sprawdz ofertę

  Produkty finansowe

  Sprawdz produkty finansowe dostępne w ofercie.

  Dowiedz się więcej

Dodatkowe informacje

Na skróty