2.17.94.1, 2019-07-05 00:05:51
 Partner serwisowy Volkswagen Samochody Użytkowe napełnia Transportera płynem AdBlue

AdBlue®.

Paliwo dla nowoczesnych silników wysokoprężnych.

AdBlue® jest bezzapachowym roztworem mocznika. Redukuje ilość tlenków azotu w spalinach silników wysokoprężnych, optymalizuje proces spalania i zmniejsza zużycie paliwa nawet o 7%. Co jeszcze powinieneś wiedzieć o AdBlue®? Dowiedz się tutaj! 

Małe emisje, duże możliwości.

Lampka kontrolna z informacją „Uzupełnij AdBlue!”

Obecnie wiele samochodów marki Volkswagen Samochody Użytkowe z silnikiem wysokoprężnym wyposażonych jest w technologię SCR (Selective Catalytic Reduction). SCR zmniejsza emisję szkodliwych dla środowiska tlenków azotu i tym samym spełnia wymogi normy emisji spalin EU 6. Środek redukujący AdBlue®, wtryskiwany jest do układu spalinowego, co wywołuje reakcję chemiczną zmieniającą tlenki azotu w nietoksyczny azot i wodę. W ten sposób AdBlue® optymalizuje proces spalania i zmniejsza zużycie paliwa nawet o 7%.

 

Bez AdBlue® nie ruszysz.

Bez wystarczającej ilości AdBlue® w zbiorniku nie można uruchomić silnika. Trzeba zatem regularnie uzupełniać ten środek. Częstotliwość uzupełniania zależy od stylu jazdy, obciążenia silnika i temperatury otoczenia. Komputer pokładowy odpowiednio wcześnie ostrzega kierowcę: przy pozostałym zasięgu ok. 2400 km oraz powtórnie przy 1000 km. Najlepiej uzupełnić płyn już po pierwszym ostrzeżeniu. 

Partner Serwisowy napełnia samochód użytkowy płynem AdBlue

Szybko i niedrogo. Uzupełnianie AdBlue®.

Partner Serwisowy zrobi to za Ciebie.

Wskazówki dotyczące uzupełniania.

Często zadawane pytania na temat AdBlue®.

Tutaj znajdziesz wskazówki dot. stosowania AdBlue i odpowiedzi na często zadawane pytania.
Ogólne wskazówki dot. stosowania
Zawsze przestrzegaj wskazówek stosowania  podanych na opakowaniach AdBlue®. W przypadku zgodnego z instrukcją stosowania,
ryzyko kontaktu użytkownika z AdBlue® jest niewielkie.
Właściwości
AdBlue® jest drażniącą i korozyjną cieczą, mogącą w razie kontaktu spowodować uszkodzenia skóry, oczu i dróg oddechowych.
Kontakt AdBlue® ze skórą
W przypadku kontaktu AdBlue® ze skórą należy przemywać skórę przez co najmniej 15 minut dużą ilością wody i w razie wystąpienia podrażnień udać się do lekarza.
Kontakt AdBlue® z oczami
W przypadku kontaktu AdBlue® z oczami należy przemywać oczy przez co najmniej 15 minut dużą ilością wody i udać się do lekarza.

Możesz zlecić uzupełnienie AdBlue® Partnerowi Serwisowemu Volkswagen Samochody Użytkowe. AdBlue® jest również dostępny na wybranych stacjach benzynowych.

Ważne! AdBlue® nie wlewa się do zbiornika paliwa, lecz do zbiornika AdBlue®.

  • W Caddy wlew znajduje się w komorze silnika, z przodu z lewej strony.
  • W Transporterze, Multivanie, Amaroku i Crafterze, wlew znajduje się za klapką wlewu paliwa.

Więcej informacji i wskazówek dotyczących uzupełniania AdBlue® znajdziesz w instrukcji obsługi swojego samochodu!

 

Gdy na wyświetlaczu komputera pokładowego pojawi się komunikat o niskim poziomie AdBlue®, należy wlać co najmniej minimalną ilość zalecaną do uzupełnienia. Uzupełnienie mniejszą ilością nie wystarcza.

Uwaga! Przy zbyt niskim poziomie AdBlue® w zbiorniku, po wyłączeniu silnika nie można go ponownie uruchomić. Użycie kabli rozruchowych również nie pomaga.

AdBlue® należy uzupełnić najpóźniej przy pozostałym zasięgu ok. 1000 km.

Nasz serwis dla Ciebie.