2.13.82.1, 2019-01-22 15:18:18
Partner Serwisowy Volkswagen Samochody Osobowe uzupełnia płyn chłodniczy

Płyny eksploatacyjne.

Bez nich ani rusz. Płyn hamulcowy, płyn chłodniczy i płyn do spryskiwaczy.

Pomagają skutecznie zatrzymać samochód podczas hamowania, chronią silnik przed przegrzaniem, zwalczają rdzę i kamień oraz zapewniają dobrą widoczność: Oryginalne płyny eksploatacyjne Volkswagen sprawią, że będziesz jeszcze bardziej zadowolony ze swojego samochodu.

Oryginalny płyn hamulcowy Volkswagen.

Płyn hamulcowy zgodny z normą VW 501 14 musi spełnić wysokie wymagania - po to, by Twój użytkowy Volkswagen zatrzymał się tam, gdzie chcesz. 

Najwyższa jakość dla Twojego bezpieczeństwa.

Trzy butelki Oryginalnego płynu hamulcowego Volkswagena

Płyn hamulcowy ma wyjątkowe właściwości, które zwiększają Twoje bezpieczeństwo. Przy hamowaniu przenosi siłę z pedału hamulca na hamulce kół i w ten sposób powoduje zatrzymanie lub zmniejszenie prędkości. Hydrauliczne przenoszenie siły musi zawsze działać prawidłowo, w przeciwnym wypadku Twój samochód nie będzie zachowywał się podczas hamowania tak, jak do tego przywykłeś. Dlatego płyn hamulcowy nie może zamarzać ani gęstnieć przy bardzo silnym mrozie, a w wysokich temperaturach nie może wrzeć. Ponadto zawsze musi go być w wystarczającej ilości i jego jakość również musi być optymalna.

 

Normą VW 501 14 wprowadzamy nowe standardy.

Opracowaliśmy własną, nową normę dla płynu hamulcowego – normę VW 501 14. Nie pomylisz naszego oryginału z tradycyjnymi produktami lub produktami gorszej jakości. Nowy płyn hamulcowy zgodny z normą VW 501 14 otrzymasz u wszystkich Partnerów Serwisowych Volkswagen Samochody Użytkowe. Na życzenie serwis wymieni za Ciebie płyn i sprawdzi układ hamulcowy. Umów się już teraz na wizytę w serwisie.

Trzy butelki Oryginalnego płynu hamulcowego Volkswagena
 • Lepsza skuteczność w niskich temperaturach. Nowy płyn hamulcowy zgodny z normą VW 501 14 zapewnia większą skuteczność w temperaturach między 0 a -40°C. 

 

 • Dłuższy okres między wymianami. W nowych Volkswagenach Użytkowych okres między wymianami wydłuża się do trzech lat.
 
 • Lepsza stabilność na zakrętach.

Co warto wiedzieć o płynie hamulcowym?

Jeżeli zawartość wody w płynie hamulcowym jest za duża, mogą tworzyć się niebezpieczne pęcherzyki pary. Jeżeli zostaną one ściśnięte, samochód nie będzie hamował prawidłowo. Pęcherzyki powietrza powstają przede wszystkim w starszym płynie hamulcowym. Dlatego regularnie sprawdzaj płyn i w razie potrzeby go wymieniaj. Serwis Volkswagen Samochody Użytkowe chętnie to dla Ciebie zrobi.

Zalecamy wymianę co 2 lata.

Płyn hamulcowy w istotny sposób wpływa na prawidłowe funkcjonowanie hamulców. Partner Serwisowy Volkswagen Samochody Użytkowe wymieni płyn w Twoim samochodzie i sprawdzi prawidłowość działania całego układu hamulcowego.

Oryginalny płyn do spryskiwaczy Volkswagen.

Kurz, deszcz lub śnieg: nasz Oryginalny płyn do spryskiwaczy jest bezlitosny dla brudu, a jednocześnie dba o Twojego Volkswagena Użytkowego.
 • Bezpiecznie także zimą.

  Oryginalny koncentrat płynu do spryskiwaczy.

  Nasz wysokiej jakości Oryginalny płyn do spryskiwaczy w zależności od stosunku, w jakim został zmieszany, gwarantuje prawidłowe działanie przy temperaturach nawet mocno poniżej zera. Ponadto jego specjalna receptura chroni szyby i układ spryskiwaczy przed osadzaniem się kamienia i plamami na lakierze. Aby Twój Volkswagen długo zachował jakość typową dla Volkswagenów.

  Znajdź Partnera Serwisowego
 • Dobra widoczność latem.

  Superkoncentrat Oryginalnego letniego płynu do spryskiwaczy.

  Od wiosny pyłki roślin i owady pozostawiają trudne do usunięcia ślady na przedniej szybie. Specjalna receptura naszego Superkoncentratu Oryginalnego letniego płynu do spryskiwaczy zapewnia skuteczne zmywanie szyby, i to nawet po zmieszaniu w stosunku 1:100. Dzięki niemu szyby w Twoim samochodzie długo pozostaną czyste.

  Znajdź Partnera Serwisowego
 • Na cały rok

  Koncentrat płynu do spryskiwaczy Economy.

  Wydajny płyn do spryskiwaczy Volkswagen Economy zapewnia czystość i pielęgnację szyb w samochodzie na poziomie Volkswagena, lecz po bardzo korzystnej cenie. Płyn został opracowany specjalnie dla samochodów starszych niż pięcioletnie i nadaje się na każdą porę roku, gdyż działa optymalnie także przy temperaturze -50°C.

  Znajdź Partnera Serwisowego
Trzy butelki Oryginalnego płynu do spryskiwaczy Volkswagena

- Duża skuteczność zmywania.

Oryginalny płyn do spryskiwaczy Volkswagena usuwa zabrudzenia z przedniej i tylnej szyby oraz przednich świateł w przypadku samochodów z układem zmywania reflektorów.

- Wolniejsze pokrywanie się szyby lodem.

Specjalny środek spowalniający parowanie wydłuża czas parowania i utrzymuje zawartość alkoholu na stałym poziomie. Rezultat: mniejsze zamarzanie szyby i lepsze zmywanie.

- Przyjazny dla środowiska.

Oryginalny płyn do spryskiwaczy Volkswagena jest zgodny z wysokimi standardami ekologicznymi koncernu Volkswagen. Zrezygnowaliśmy także z nierozpuszczalnych w wodzie substancji woskowych. 

Oryginalny płyn chłodniczy Volkswagena.

Oryginalny dodatek do płynu chłodniczego G13 skutecznie chroni silnik także przy dużych obciążeniach i wydłuża w ten sposób okres jego eksploatacji.
G13. Wydłuża życie Twojego silnika.
Trzy butelki Oryginalnego płynu chłodniczego Volkswagena

Nowoczesne silniki chłodzone cieczą, jak te w Volkswagenach Użytkowych, potrzebują dodatku do płynu chłodniczego, który długotrwale chroni jednostkę napędową i układ chłodzenia. Zalecamy G13 Volkswagena. Zachowuje on stabilność cieplną do 135°C i dzięki dodatkowi antykorozyjnemu lepiej odprowadza ciepło z metali lekkich, na przykład aluminiowych głowic cylindrów. A dobrze schłodzona głowica cylindrów przedłuża żywotność silnika. G13 doskonale nadaje się także do starszych silników z żeliwa szarego i można go mieszać ze wszystkimi jego poprzednikami. 

Trzy butelki Oryginalnego płynu chłodniczego Volkswagena

- Ochrona przed mrozem.

Oryginalny dodatek do płynu chłodniczego G13 Volkswagena, dodany we właściwych proporcjach do płynu chłodniczego, gwarantuje ochronę przed mrozem przy temperaturach od -25°C do -40°C.

- Ochrona przed wysoką temperaturą.

G13 podwyższa temperaturę wrzenia płynu chłodniczego do 135°C i stabilizuje odprowadzanie ciepła także w ekstremalnych warunkach.

- Ochrona przed osadzaniem się kamienia i korozją.

Ze swoją bardzo dobrą stabilnością w twardej wodzie, G13 ma za zadanie zapobiegać osadzaniu się kamienia w układzie chłodzenia i chronić silnik przed korozją. G13 jest specjalnie dostosowany do wszystkich materiałów metalowych stosowanych w silnikach Volkswagenów.

- Kompatybilność z innymi materiałami.

G13 cechuje nieograniczona kompatybilność z materiałami części stosowanych w Volkswagenach, na przykład z aluminiowym silnikiem, uszczelkami czy przewodami elastycznymi.

- Ekologiczna utylizacja.

Nasze dodatki do płynu chłodniczego G12 plus i G13 nie zawierają azotynów, azotanów, fosforanów i amin.

Partner Serwisowy kontroluje poziom oleju w Volkswagenie Użytkowym.

Nasz serwis przeglądów.

Aby Twój Volkswagen Użytkowy pozostał długo bezpieczny i niezawodny.

Nasz serwis dla Ciebie.