2.17.94.1, 2019-07-05 00:05:51
Montaż Oryginalnego filtra kabiny Volkswagena

Filtry.

Najlepsza ochrona przed zanieczyszczeniami i substancjami szkodliwymi.

Aby silnik Twojego samochodu użytkowego Volkswagen działał długo i bezawaryjnie, potrzebuje między innymi czystego powietrza i czystego oleju, które zapewniają oryginalne filtry powietrza i oleju Volkswagen. Także Ty zasługujesz na świeże i czyste powietrze – o to troszczą się nasze oryginalne filtry kabinowe Volkswagen.  

Filtr kabinowy.

Możesz głęboko odetchnąć.
Oryginalny filtr kabiny Volkswagena
 • Chroni przed substancjami szkodliwymi.
  Oryginalne filtry kabinowe Volkswagen zatrzymują pyłki roślin, zarodniki, pył, kurz oraz cząsteczki sadzy, dbając w ten sposób o czyste, zdrowe powietrze.
 • Chroni układ klimatyzacji.
  Zastosowanie oryginalnych filtrów Volkswagen gwarantuje lepszą ochronę przed zanieczyszczeniami.
 • Dba o dobrą widoczność.
  Regularnie wymieniany filtr kabinowy zmniejsza parowanie szyb w samochodzie.
Oryginalny filtr przeciwpyłkowy
Oryginalny filtr kabiny Volkswagena

Oryginalne filtry przeciwpyłkowe Volkswagen (dostępne w wersji z węglem aktywnym lub bez) skutecznie filtrują pyłki roślin, zarodniki i kurz z powietrza. Pomagają także chronić wentylację lub klimatyzację przed zanieczyszczeniem. Czyste filtry kabinowe zmniejszają również parowanie szyb.

Oryginalne filtry przeciwpyłkowe Volkswagen składają się z dwóch warstw. Filtr wstępny zatrzymuje kurz i cząsteczki sadzy. Druga warstwa usuwa wiele zarodników pleśni i pyłków roślin. W filtrach z aktywnym węglem dodatkowa warstwa mikrofiltrująca pochłania zapachy i wiąże gazowe substancje szkodliwe, a ozon zostaje prawie całkowicie przekształcony w tlen.

Modele, które nie są fabrycznie wyposażone w filtr przeciwpyłkowy z węglem aktywnym, można doposażyć w taki filtr. 

Czy wiesz, że …

… dzięki regularnym wymianom filtra przeciwpyłkowego jazda staje się bardziej komfortowa i bezpieczniejsza?

Regularnie wymieniaj filtr przeciwpyłkowy w autoryzowanym serwisie. Raz w roku, wiosną lub co 15 tys. kilometrów.

Klimatyzacja w Amaroku.

Serwis klimatyzacji.

Zły klimat w samochodzie? Skorzystaj z naszego serwisu i zlecaj regularną konserwację klimatyzacji.

Filtr powietrza.

Aby silnik mógł w pełni rozwinąć swoje możliwości.
Oryginalny filtr powietrza Volkswagena
 • Chroni silnik.
  Filtr powietrza oczyszcza powietrze zewnętrzne z cząstek kurzu, liści i owadów, zanim zostanie ono doprowadzone do silnika.
 • Niska emisja substancji szkodliwych.
  Wysoka skuteczność separacji zanieczyszczeń oraz precyzyjna regulacja oporów przepływu zasysanego powietrza, umożliwiają czyste spalanie i wysoką moc silnika.
 • Długa żywotność.
  Odpowiednia geometria fałd i struktura papieru tłumią odgłosy zasysania filtra powietrza. 
Oryginalny filtr powietrza Volkswagena

Tak samo jak paliwo, również powietrze dolotowe musi być czyste. Zassane cząsteczki kurzu, liście lub owady szkodzą silnikowi. Jeżeli dostaną się do komory spalania, mogą go uszkodzić. Zadaniem filtra powietrza jest skuteczne wyłapywanie zanieczyszczeń w powietrzu dolotowym, zanim zostanie ono doprowadzone do silnika.

Oryginalne filtry powietrza Volkswagen są dostosowane do danego typu silnika. Uzyskują wysoką skuteczność zatrzymywania zanieczyszczeń, a jednocześnie pozwalają na precyzyjną regulację oporów przepływu zasysanego powietrza. Filtry powietrza mają specjalną geometrię fałd oraz strukturę papieru, tłumiące odgłosy zasysania. 

Czy wiesz, że…

…filtr powietrza zapycha się cząsteczkami, które zatrzymuje przed dostaniem się do silnika? Jeżeli filtr nie jest wymieniany, po pewnym czasie silnikowi zabraknie „powietrza do oddychania”.
Wtedy moc silnika znacznie by się obniżyła. Dlatego przestrzegaj zalecanej częstotliwości wymiany filtra powietrza.

Filtr oleju.

Dobre smarowanie jest ważne.
Oryginalny filtr oleju Volkswagena
 • Chroni silnik.
  Skutecznie wychwytuje cząsteczki zanieczyszczeń, sadzy i opiłki metalu z oleju silnikowego.
 • Zapewnia doprowadzanie oleju.
  Specjalne zawory obejściowe zapewniają doprowadzanie oleju w różnych warunkach pracy.
 • Duża skuteczność także przy wyłączonym silniku.
  Niewielka prędkość przepływu zapewnia wysoką zdolność pochłaniania zanieczyszczeń. Przy wyłączonym silniku, blokady i zawory zwrotne zapobiegają opróżnieniu się filtra oleju. 
Oryginalny filtr oleju Volkswagena

Nowoczesne silniki, z których niektóre rozwijają dużą moc, stawiają wysokie wymagania olejowi silnikowemu. Oryginalne filtry oleju Volkswagen ze swoją dokładnością oczyszczania są przystosowane do tych silników i mogą skutecznie zatrzymywać cząsteczki zanieczyszczeń, sadzę i opiłki metalu.

Wysoka zdolność przechwytywania zanieczyszczeń, jaką charakteryzują się filtry oleju, uzyskiwana jest dzięki niezwykle niskim oporom przepływu. Specjalne blokady i zawory zwrotne zapobiegają opróżnianiu się filtra przy wyłączonym silniku, a ponadto umożliwiają szybki wzrost ciśnienia oleju po uruchomieniu silnika. Specjalne zawory obejściowe gwarantują prawidłowe zasilanie olejem w różnych warunkach pracy. 

Czy wiesz, że…

…tak samo jak przestarzały olej, także zapchany filtr oleju może spowodować poważne uszkodzenie silnika, a tym samym długie przestoje Twojego samochodu użytkowego Volkswagen w wyniku awarii?

Zatem koniecznie przestrzegaj zalecanych częstotliwości wymiany filtra oleju. Twój silnik odwdzięczy Ci się za to dłuższą żywotnością i niezawodnością.

Butelka Oryginalnego oleju silnikowego Volkswagen o podwyższonych parametrach, w tle zamazany obraz warsztatu

Oryginalny olej silnikowy Volkswagen.

Tylko to co najlepsze dla Twojego samochodu użytkowego Volkswagen.

To może Cię zainteresować.