2.17.94.1, 2019-07-05 00:05:51
Partner Serwisowy Volkswagena pracuje przy przedniej szyba, w tle warsztat

Szyby.

Dla Twojego bezpieczeństwa.

Oryginalne szyby samochodowe Volkswagen cechują się dokładnością pasowania i wysoką odpornością na pęknięcia. Nasze oryginalne przednie szyby gwarantują także doskonałą widoczność i skuteczną ochronę przed promieniowaniem UV oraz hałasem. Ich wysoka jakość zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo i komfort.

Oryginalna przednia szyba Volkswagen.

Stabilność i ochrona podczas jazdy.
  Oryginalna przednia szyba Volkswagena
 • Skuteczna ochrona.
  Wytrzymałe szkło chroni poduszkę powietrzną, ma mniejszą tendencję do rozpadania się na odłamki.
 • Większy komfort.
  Tłumi hałas, częściowo chroni przed słońcem i zbyt wysoką temperaturą we wnętrzu samochodu.
 • Dokładne dopasowanie.
  Pozytywnie wpływa na stabilność pojazdu.
 • Niezawodność.
  Optymalnie współpracuje z różnymi systemami wspierającymi kierowcę, np. czujnikiem deszczu.
  Oryginalna przednia szyba Volkswagena

Oryginalna przednia szyba Volkswagen stanowi integralny, nośny element nadwozia, gwarantujący jego stabilność. Ponadto chroni poduszki powietrzne w przypadku ich aktywacji. Latem wnętrze mniej się nagrzewa, co sprzyja utrzymaniu koncentracji, a dzięki wysokiej jakości optycznej możesz lepiej obserwować sytuację na drodze i szybciej reagować. 

Wskazówki i ciekawostki.

Przednia szyba jest elementem istotnym ze względów bezpieczeństwa, bowiem nawet w 30% wpływa na sztywność nadwozia. Nawet minimalne uszkodzenia przedniej szyby, często spowodowane uderzeniem kamienia, mogą negatywnie odbić się na stabilności, a tym samym na Twoim bezpieczeństwie. Ponadto ograniczają widoczność, a tylko ten, kto może wszystko zobaczyć, jest bezpieczny na drodze.

Poduszka powietrzna pasażera, otwierając się, opiera się o przednią szybę, która musi wytrzymać obciążenie wywołane przez poduszkę. Nawet niewielkie uszkodzenia, jak dziurki, zadrapania czy pęknięcia mogą mieć wpływ na całościową strukturę szyby. Szyba z uszkodzoną strukturą może nie wytrzymać nacisku poduszki, nie będzie zatem w stanie zagwarantować jej skuteczności.

Zarówno kurz oraz cząsteczki piasku latem, jak i używanie skrobaczki do lodu zimą powodują powstanie wielu małych zadrapań. Podczas jazdy pod słońce lub w światłach reflektorów samochodów jadących z przeciwka mogą pojawić się refleksy powodujące oślepienie kierowcy. Jeżeli przednia szyba jest mocno zużyta, ze względów bezpieczeństwa powinna zostać wymieniona na nową. 

To zależy od rodzaju uszkodzenia szyby. Uszkodzenia nie większe niż moneta 2 zł, leżące poza polem widzenia kierowcy, najczęściej można bez problemu naprawić. Chętnie sprawdzimy, czy naprawa jest możliwa. Jeżeli tak, zrobimy to szybko i fachowo. Przeważnie koszty naprawy szyby są w całości pokrywane przez autocasco. Dlatego nie wahaj się, lecz możliwie jak najszybciej zleć Partnerowi Serwisowemu Volkswagen Samochody Użytkowe naprawę przedniej szyby.

Czy wiesz, że nawet najmniejsze ślady po uderzeniu kamienia mogą spowodować pęknięcie szyby? Jeżeli zdarzy się to podczas jazdy, będzie poważnym zagrożeniem dla Ciebie i pasażerów. Serwis Volkswagen Samochody Użytkowe w wielu przypadkach dokona naprawy przedniej szyby bezpłatnie, w ramach Serwisu Naprawy Szyb.

Z reguły na szybę tylną, boczne i dachowe używane jest jednowarstwowe szkło bezpieczne. Jest ono sztywniejsze niż normalne szkło oraz bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i wpływ temperatur. W przypadku rozbicia rozpada się na małe odłamki o tępych krawędziach. Jeżeli szyba ulegnie takiemu uszkodzeniu, musi zostać natychmiast wymieniona. W takim przypadku skontaktuj się z Partnerem Serwisowym Volkswagen Samochody Użytkowe, który chętnie Ci pomoże.

 Mokra szyba Volkswagena ze śladami wycieraczek

Dobra widoczność.

Oryginalne pióra wycieraczek Volkswagen.

To może Cię zainteresować.